Idealna kawa? Potrzebny jest driper do kawy!

drip kawaChociaż praktycznie wszyscy lubimy pić kawę i często ją przyrządzamy, często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że zaparzenie idealnej kawy nie jest wcale zadaniem prostym i wymaga pewnych przygotowań oraz narzędzi. Świetnym przykładem mogą być dripery do kawy, o których istnieniu słyszało niewiele osób, które na co dzień nazywają się fanami ”małej czarnej”.

Driper do kawy to japońskie urządzenie przeznaczone do parzenia kawy metodą przelewową. Mimo że zasada parzenia kawy tą metodą nie należy do skomplikowanych, należy przestrzegać pewnych ustalonych reguł. Istotnym jest również to, aby uniknąć błędów, które mogą spowodować, że kawa straci swój niepowtarzalny smak.

W skład dripera do kawy wchodzi: ceramiczny, metalowy, szklany lub wykonany z tworzywa sztucznego dripper oraz łyżka, która służy do odmierzania zmielonej kawy. Ważnym jest również to, aby zaopatrzyć się w papierowe filtry produkowane przez tę samą firmę. Trzeba pamiętać o tym, że odpowiednie filtry są bardzo istotnym elementem elementem w procesie parzenia kawy.

Dla idealnego smaku kawy, należy dać jej chwilę, aby nieco straciła temperaturę. W momencie, gdy osiąga ona około 60 stopni Celsjusza, otwiera ona przed kawoszem całą paletę smaków.