Herbata lapacho

Coraz częściej ludzie wracają do starych tradycji. Przypominając sobie swoich dziadków czy pradziadków, szukają w naturze pomocy na niektóre dolegliwości, czyli sięgają po różne napary, które właśnie oni stosowali. Jednym z nich jest na przykład napar lapacho.

Herbata lapacho zwana jest także jako herbata Inków. Przygotowywana jest z wewnętrznej kory drzew z rodzaju Tabebuja. Stosowana jest na praktycznie wszystkie dolegliwości. Jednak należy pamiętać, że może powodować także skutki uboczne.

Wśród jej pozytywnych działań można wymienić na przykład działanie przeciwgorączkowe oraz przeciwbiegunkowe. Herbata lapacho jest przeciwutleniaczem co oznacza, że działa przeciw  -zapalnie, -grzybiczo, -wirusowo, -nowotworowo. Okazała się także pomocna na jad węży czy wrzody żołądka.

Na pewno na lapacho (jak i na większość innych naturalnych naparów) powinny uważać kobiety w ciąży. Lapacho może źle działać na płód, upośledzając jego rozwój. Nie zaleca się także podawanie lapacho małym dzieciom. Jeżeli ktoś przyjmuje leki przeciwzakrzepowe, lepiej aby także nie spożywał owego naparu, gdyż po nim możliwe jest zmniejszenie krzepliwości krwi.

Lapacho, jak każde inne zioła czy napary ma wspaniałe właściwości. Jednak należy pamiętać, że mogą po nich wystąpić także skutki uboczne.