filiżanki do espresso

Różne sposoby podawania kawy

Większość z nas uwielbia każdego ranka napić się pysznej, rozbudzającej aromatycznej kawy, która doskonale nas budzi i sprawia, że świat staje w zupełnie innych kolorach. Aby jednak w nasz codzienny rytuał nie wkradła się rutyna i nuda, należy eksperymentować z różnymi rodzajami kawy i poznawać inne smaki. W ten sposób pobudzamy w sobie kreatywność oraz inne podejście do codziennych spraw. Teraz należy już tylko zaopatrzyć się w odpowiednie naczynie do delektowania się tym wspaniałym napojem.

Ile rodzajów kaw tyle sposobów podania

Na różnych kontynentach ludzie piją kawę na różne sposoby. W Turcji bardzo popularny jest mocny i aromatyczny napój, który przygotowywany jest w specjalnie do tego skonstruowanej dżezwie. Z kolei Amerykanie wolą słabszą i delikatniejszą kawę z dużą ilością mleka, która podawana jest zazwyczaj w dużym, pojemnych kubkach. Włosi uwielbiają swoje espresso, które charakteryzuje się dość dużą mocą. Filiżanki do espresso są zazwyczaj bardzo małe, jednak odznaczają się wysoką jakością wykonania. Francuzi lubują się w delikatnej kawie podawanej w filiżankach z niewielką ilością mleka – jest to tzw. cafe au lait. Jeśli jesteś miłośnikiem espresso koniecznie pomyśl o odpowiednim naczyniu.

Kubki do kawy na wynos

Jeśli uwielbiamy pić kawę w drodze do pracy, w samochodzie lub autobusie, to fantastycznym rozwiązaniem będą kubki termiczne, które zachowują się jak termosy. Kubki doskonale chronią kawę przed wystygnięciem dzięki specjalnemu materiałowi, z którego zostały zbudowane. Ponadto większość z nich jest wyposażona w szczelne zamykanie, które uniemożliwia wylanie się kawy. Kubki termiczne można zakupić w bardzo różnych, ciekawych wzorach i kolorach oraz pojemnościach.